Bukovice

Popis obce - pokračování

Hned za odbočkou u hřbitova ve Velkých Losinách po pravé straně jsou renovovaná Boží muka, proti nim je umístěna fara patřící k místnímu kostelu. Jdeme-li dále směrem do Bukovic, můžeme zvolit buď cestu po místní komunikaci, nebo přejít přes potok Losinka ke kostelu a jít po ulici Zadní. Obě cesty se spojují těsně pod autobusovou zastávkou Bukovice - škola, kde v bývalé místní škole je nyní hostinec Pod Rychtou s osobitou výzdobou a se svérázným hospodským Pepou Sochorem, který oplývá vždy dobrou náladou, rychlým krokem s půllitry piva z Hanušovic Šerák za široko daleko bezkonkurenční cenu - právem proto místní obyvatelé, nikoli v hanlivém smyslu slova, dali hospodě přezdívku "Kaufland".

kanadské sruby - výroba

V letních měsících lze posedět na kryté terase nebo na nekryté zahrádce. U Restaurace je travnaté hřiště pro minikopanou. Zde se odehrávají zápasy a turnaje pořádané klubem 1.FC Bukovice. Při těchto i jiných příležitostech lze potěšit svůj žaludek specialitami opékanými na leštěném kameni, uzeninami přímo z udírny, pečenými makrelami a podobně.

penziony - ubytování

Příroda, blízké okolí

Občerstveni jdeme dále, cesta se mírně zvedá a po pěti minutách jsme u Bukovického krámku. Výběr potravin není jako v supermarketech, ale základní poživatiny a nápoje pro úspěšné pokračování v cestě vzhůru údolím nebo příjemný delší pobyt jsou k mání. U obchodu se cesta opět trochu zvedá, pokračujeme již částí obce, kde se mísí trvale obývané domy, stavení a hospodářství s chatami a chalupami. Po čtvrthodince pomalé chůze jsme u autobusové zastávky Bukovice - konečná. Zde se opět cesta trochu zvedá a pokračujeme již méně osídlenou částí obce, kde kolem potoka můžeme na jaře vidět žlutavé trsy divoce rostoucích narcisů, petrklíče, sněženky a bledule.

Silvestr na horách

Za dalších 15 minut jsme na konci údolí až na horizontu, který odděluje údolí Bukovic od údolí Loučné nad Desnou a Koutů nad Desnou a můžeme se kochat panoramaty. Zde, pokud zamíříme do lesa, při troše štěstí a zachování klidu, můžeme narazit na srnky, někdy i jeleny - tito spíše dále směrem na Přemyslov nebo Tři kameny, lišku, divoká prasata, kuny nebo v zimních měsících kolem Jeleního skoku na kamzíky, kteří se při pořádné nadílce sněhu v Jeseníkách stahují do nižších poloh.

ubytování v ČR

Bukovice jako místo pro rekreaci

Bukovice jsou, kromě procházejících návštěvníků, ideální základnou pro celoroční pěší výlety, vyjížďky na trekových kolech i horských kolech, vyznavače běžek i sjezdového lyžování či snowboardu. Jsou též vhodné pro delší rodinné pobyty "dále od civilizace", pro klidné prožití romantických chvil a pro návštěvníky, kteří mají rádi přírodu, čistý vzduch a chtějí se napít přímo z potoka.

Zpět na hlavní stranu Bukovice

Bukovice Jeseníky
obraz z přírody v Bukovicích

Bukovice: ubytování

Suchá Rudná
Nové Hutě
pronájem chat a chalup

gemmoterapieBukovice